Dyskusyjny Klub Książki 1

 

Termin: 27.11.2012 – 67. spotkanie

Książka: Artur Domosławski „Kapuściński non-fiction

Liczba obecnych:  10 osób

 

 

            „Kapuściński non-fiction” Artura Domosławskiego czyta się bardzo dobrze. Książka wciąga niczym wartka sensacja i trudno oderwać się. Po przeczytaniu pojawia się pytanie – o co ta cała afera z biografią? Skończmy wreszcie z poprawnym pisaniem o znanych postaciach! Kapuściński z ludzkimi wadami i brakami jest nam nawet bliższy. Takie było moje wrażenie numero uno.

            Potem na spotkaniu DKK niesamowicie burzliwa dyskusja,  jak jeszcze nigdy dotąd. Ścierali się zwolennicy i przeciwnicy Domosławskiego. Starałam się bronić autora.

            Dopiero później po przeczytaniu innych polskich biografii (np. Bikont, Szczęsna) i przemyśleniu opinii krytycznych (bez zaglądania do internetu) przychodzi refleksja. Czy  tak może pisać przyjaciel!!!!!! Książka jest jakby lukrowanym ciasteczkiem, a pod lukrem arszenik!!! Nie zazdroszczę Alicji Kapuścińskiej. Autor (przyjaciel) wobec niej zachował się wysoce niegodnie!!! W sumie Domosławski skupił się na wadach, niedociągnięciach, słabościach i próżności Kapuścińskiego. Czy po to pisze się biografię??? OBRZYDLIWOŚĆ!!!

            Domosławski zrobił niezasłużoną karierę na nieboszczyku.