Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
Biblioteka na Facebook.pl
Biuletyn Informacji Publicznej
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Oficjalny Portal Miasta Grudzišdz
 "Atlas historyczny Polski dla osób niewidomych i słabowidzących"
2016-11-24

W Filii nr 13 i Ośrodku Czytelnictwa Niepełnosprawnych można skorzystać z "Atlasu historycznego Polski dla osób niewidomych i słabowidzących". Zapraszamy!

Biblioteka otrzymała Atlas z Fundacji Polskich Niewidomych i Słabowidzących "Trakt". Jest to pierwsza w kraju tak obszerna publikacja zawierająca 13 historycznych map barwno-wypukłych Polski, od jej początków po współczesność. Plansze w formacie A3 są dostępne zarówno dla niewidomych, jak i słabowidzących. Wydawnictwo zawiera również publikację przedstawiającą najważniejsze zagadnienia historyczne naszego kraju wraz z opisem tyflomap i sposobem ich czytania. Książka wydana jest w powiększonym czarnodruku w formacie A4, a link do jej wersji elektronicznej dostępny jest na stronie Fundacji. Publikacja zawiera też broszurę w brajlu z objaśnieniami skrótów brajlowskich i innymi użytecznymi wskazówkami.

"Atlas historyczny Polski" z pewnością będzie dużą pomocą dydaktyczną w nauczaniu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością wzroku, jak również dla każdego dorosłego, chcącego "zobaczyć", to, czego do tej pory nie mógł jeszcze zobaczyć zmysłem wzroku.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra".
             


Wstecz

Internet Grudziądz
Odsłon: 1368924