Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
Biblioteka na Facebook.pl
Biuletyn Informacji Publicznej
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Oficjalny Portal Miasta Grudzišdz
 Czytak Plus dla osób niewidomych i słabowidzących
2017-01-19

Filia nr 13 i Ośrodek Czytelnictwa Niepełnosprawnych otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać Czytaka osobom niewidomym i słabowidzącym.

Biblioteka przystąpiła do projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ponadto – na podstawie odrębnego porozumienia – biblioteka otrzymała zbiór ponad 1200 cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak. Niewidomi lub niedowidzący czytelnicy będą mogli wypożyczać książki wraz z Czytakiem. Dzięki wsparciu Ministra Kultury czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków. Zbiór ten będzie systematycznie uzupełniany dzięki działalności Stowarzyszenia "Larix", które od 2007 roku zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Filii nr 13 i Ośrodku Czytelnictwa Niepełnosprawnych przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7, tel. 56 46 220 72.


Wstecz

Internet Grudziądz
Odsłon: 1370883