Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
Biblioteka na Facebook.pl
Biuletyn Informacji Publicznej
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Oficjalny Portal Miasta Grudzišdz
 MAK+ w Bibliotece Miejskiej
2019-01-02

MAK+ jest elektronicznym, zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym przez Instytut Książki. Korzystając z katalogu on-line mogą Państwo szukać informacji o naszych książkach, a w związku ze stopniowym wdrażaniem nowego systemu, w niektórych filiach i działach dokonywać rezerwacji książek.

Z pełnej funkcjonalności katalogu MAK+ (rejestracja, wypożyczenia, rezerwacje) mogą już korzystać czytelnicy Filii nr 1 (ul. Nauczycielska 19), Filii nr 3 (ul. Korczaka 23), Filii nr 4 (ul. Tytoniowa 1), Filii nr 8 (ul. Łęgi 2), Filii nr 14 (ul. Mazurska 2), Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz Wypożyczalni Głównej Biblioteki Miejskiej (ul. Legionów 28).

Od tego czasu, w tych placówkach, czytelnicy są zobowiązani do posiadania elektronicznej karty czytelnika. Otrzymują ją po zapisaniu się do biblioteki. Pierwsza karta wydawana jest nieodpłatnie. Za duplikat trzeba będzie zapłacić 5 złotych.

Docelowo czytelnicy będą korzystali z jednej karty we wszystkich placówkach na terenie miasta.

Podczas rejestracji w nowym systemie niezbędne jest posiadanie dowodu tożsamości z numerem PESEL. Osoba niepełnoletnia powinna przyjść z rodzicem lub opiekunem prawnym (niezbędny jest numer PESEL dziecka).

Dzięki nowej karcie czytelnicy będą mieli dostęp do własnego konta bibliotecznego, który będzie możliwy po zarejestrowaniu, a następnie zalogowaniu na stronie:
https://szukamksiążki.pl/SzukamKsiazki/katalog/index.html?selectedAuth=648 .

Czytelnicy będą mieli możliwość sprawdzenia liczby wypożyczonych książek i terminu ich zwrotu, wyszukania i zarezerwowania potrzebnych pozycji. Osoby, które przy rejestracji podadzą adres e-mail, będą otrzymywać powiadomienia o terminie zwrotu książek, o tym, że zarezerwowana książka czeka w bibliotece.

Obecnie dla pozostałych naszych filii i działów dostęp do tytułów ma charakter jedynie informacyjny. Bezpośrednio do zasobów Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu skierowuje link: https://szukamksiążki.pl/SzukamKsiazki/katalog/index.html?selectedAuth=648 .
Wstecz

Internet Grudziądz
Odsłon: 1448570