Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
Biblioteka na Facebook.pl
Biuletyn Informacji Publicznej
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Oficjalny Portal Miasta Grudzišdz
 Głosowanie w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego
2018-03-07

Od 12 marca do 2 kwietnia zachęcamy Państwa do głosowania na projekty dotyczące bibliotek.


Można zagłosować przez Internet na stronie gbo.grudziadz.pl oraz w punktach stacjonarnych zlokalizowanych na terenie całego miasta.

Zadanie ogólnomiejskie nr 3/2018 "Renowacja klatki schodowej w Bibliotece Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu oraz zakup ekspozytorów"

Wnioskodawca: Karola Skowrońska

Projekt zakłada wykonanie prac konserwatorsko-restauratorskich w gmachu głównym Biblioteki Miejskiej w celu przywrócenia wysokich wartości zabytkowych i artystycznych wnętrzom (wiatrołapu, reprezentacyjnego holu i klatki schodowej). Odtworzona zostanie pierwotna forma i kolorystyka oraz odkryta dawna sztukateria i polichromia. Ponadto w ramach zadania przeprowadzone zostaną prace: demontaż boazerii ściennej, położenie gładzi, malowanie sufitów i ścian, przeprowadzenie renowacji kutych balustrad, przeprowadzenie prac konserwatorsko-restauratorskich stolarki drzwiowej. Niezbędny będzie również zakup: ekspozytorów do plakatów, szafy przeszklonej do ekspozycji wydawnictw grudziądzkich, regału bookcrossingowego, tablicy informacyjnej na hol, tabliczek na drzwi poszczególnych działów.
     
Zadanie ogólnomiejskie nr 2/2018 "Podniesienie jakości usług w filiach bibliotecznych na terenie Grudziądza"
Wnioskodawca: Piotr Rohde

Projekt skierowany jest do mieszkańców Grudziądza. Jego celem jest uatrakcyjnienie oferty proponowanej przez grudziądzkie biblioteki. Składa się z dwóch grup zadań. Pierwsza obejmuje zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego. Druga grupa prac związana jest z działaniami kulturalno-edukacyjnymi. Środki z GBO planuje się rozdzielić następująco:
Grupa 1: zakup sprzętu komputerowego dla Filii nr 3, 7, 8, 14; zakup sprzętu multimedialnego dla Filii nr 1; wymianę ogrodzenia w Filii nr 4.
Grupa 2: zakup kartonowych plansz z obrazkami i tekstem odpowiadającym założeniom tzw. teatru obrazkowego dla Filii nr 1; przeprowadzenie dwóch spotkań autorskich w Filii nr 13; zorganizowanie spektaklu teatralnego dla pacjentów przebywających na Oddziale Dziecięcym w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. Wł. Biegańskiego (Filia nr 11).


Projekt okręgowy nr 7/2018 „Biblioteka w nowym wymiarze - modernizacja pomieszczeń w Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej”  w okręgu nr 8 Strzemięcin

Wnioskodawca: Jacek Bartoszewski

Projekt zakłada zmianę aranżacji pomieszczeń bibliotecznych. Placówka zostanie wyposażona w funkcjonalne regały przesuwne i stacjonarne, meble systemowe: szafy, biurka, stoliki, krzesła i siedziska. W ramach zadania przebudowany zostanie wiatrołap, wymieniona będzie stara podłoga, drzwi do zaplecza i toalety oraz przeprowadzone będą inne drobne prace budowlane niezbędne w realizacji przedsięwzięcia.Wstecz

Internet Grudziądz
Odsłon: 1217777