Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
Biblioteka na Facebook.pl
Biuletyn Informacji Publicznej
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Oficjalny Portal Miasta Grudzišdz2018-03-05  Wystawy wielkanocne
Od 5 marca w Filii nr 1 na Lotnisku czynna była ekspozycja, na której swoje dekoracje zaprezentowali czytelnicy filii.
     
Od 12 marca w Filii nr 8 na Rządzu można było podziwiać prace świąteczne Grażyny Adrych, Anny Treichel, Barbary Grzelak i Aleksandry Kurzawiak.
     
14 marca w Filii nr 13 odbyło się otwarcie wystawy ozdób wielkanocnych, przygotowanych przez pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu oraz czytelników biblioteki.
     
Ekspozycje były dostępne do Świąt Wielkanocnych.
2018-03-01  "Miejskie Wariacje"
1 marca w bibliotece przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 odbyło się otwarcie wystawy fotografii "Miejskie Wariacje". Zaprezentowano prace pokonkursowe dzieci z Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego. Placówka, rozwijając talenty i wrażliwość dzieci, zachęca je do udziału w różnych przedsięwzięciach, dzięki którym mogą poszerzać swoje zainteresowania i pasje. Udział w konkursie brały dzieci z CPDiPR oraz dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego w Grudziądzu. Podczas otwarcia wystawy zgromadzeni goście mieli okazję posłuchać występu zespołu "Iryski". Fotografie można było podziwiać do 14 marca 2018 r.
     
2018-02-07  Malarstwo autorskie i reprodukcje
16 lutego w Filii nr 13 odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Henryka Sternickiego. Obrazy można było oglądać do końca lutego.

Henryk Sternicki – rodowity grudziądzanin. Jego pasje to malarstwo i muzyka. Jest dekoratorem-plastykiem. Maluje pejzaże, akty, kompozycje współczesne, a także reprodukcje. Zamiłowanie do muzyki sprawiło, że posiada w domu szafy pełne płyt: od klasyków rocka po najnowsze trendy. Jest licencjonowanym prezenterem, prowadzi imprezy taneczne dla ludzi w różnym wieku. Zaczynał w popularnym "Kaloszu". Pracował także w klubie "Arabeska". Jego credo życiowe: szanuj gusta innych.
     

2018-01-29  Wystawa kolaży Zbigniewa Smolińskiego
29 stycznia w Filii nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 odbyło się otwarcie wystawy kolaży Zbigniewa Smolińskiego.

Zbigniew Smoliński - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Studia ukończył z dyplomem z malarstwa i grafiki. Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek, pastel suchy, pastel olejny, collage, grafikę warsztatową, grafikę użytkową oraz fotografię. Wziął udział w ponad 70 wystawach, w tym w 28 indywidualnych, m. in.: Spadkobiercy Rembrandta - 30 artystów z Holandii, Niemiec i Polski. Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Watykańskiego, Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy i Muzeum Miejskiego im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu, a także w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
     
Internet Grudziądz
Odsłon: 1229861