Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
e-booki za darmo
Biblioteka na Facebook.pl
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Biuletyn Informacji Publicznej
Oficjalny Portal Miasta Grudzišdz2020-01-30  Wystawa prac Kingi Frankowskiej
30 stycznia w Filii nr 13 odbyło się otwarcie wystawy prac Kingi Frankowskiej. Wystawa była prezentowana do końca lutego.

Kinga Frankowska - absolwentka grudziądzkiego Liceum Plastycznego oraz była podopieczna Marianny Gitner-Sawistowskiej, u której rozpoczęła się jej przygoda ze sztuką.
Prezentowana wystawa to zbiór prac, głównie ilustracji, wykonanych różnymi technikami, na różnego rodzaju papierze, podkładzie oraz formacie, które powstały na przestrzeni kilku lat. W kolekcji nie zabrakło grafik jeszcze z czasów szkolnych. Część z nich to szkice z podróży, ze spontanicznych spacerów w parku lub stworzone w wolnej chwili. Młoda artystka prezentuje również prace, mające dla niej duże znaczenie. Są to wspomnienia z Rzymu, który pokochała od pierwszego wejrzenia.
     

2020-01-29  Wystawa malarstwa Heleny Rydellek
Od 29 stycznia do 19 lutego w Filii nr 8 na Rządzu prezentowano wystawę malarstwa Heleny Rydellek. Autorka jest emerytowaną nauczycielką przedszkolną. Przygodę z malarstwem rozpoczęła w szkole średniej, a malowanie stało się jej wielką pasją. Jest samoukiem. Przedmiotem prac są kwiaty, krajobrazy, jednak autorka najbardziej lubi malować portrety.
     
Internet Grudziądz
Odsłon: 1670757