Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
e-booki za darmo
Biblioteka na Facebook.pl
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Biuletyn Informacji Publicznej
Oficjalny Portal Miasta GrudzišdzWspółpraca polsko - niemiecka (Grudziądz- Gütersloh)

Współpraca z biblioteką w partnerskim mieście Gütersloh rozpoczęła się w 1992 roku, kiedy to Biblioteka w Grudziądzu prezentowała najcenniejsze zbiory oraz ekspozycję "Grudziądz w ekslibrisie". Pokaz odbywał się podczas Tygodnia Kultury Europejskiej. W 1994 roku dyrektor Stadtbibliothek w Gütersloh Pani Ute Klaassen przybyła pierwszy raz z wizytą do Grudziądza - spotkała się z bibliotekarzami województwa toruńskiego i wygłosiła wykład na temat marketingu w bibliotekach niemieckich. Podczas swojej pierwszej wizyty Pani Ute Klaassen została przyjęta przez władze miejskie, zwiedziła Grudziądz oraz Pomorze Gdańskie.
W dniach 2.04 - 8.04.1995 r. grupa grudziądzkich bibliotekarzy przebywała w partnerskim mieście - podczas wizyty uczestniczono w 3 seminariach, zapoznano się ze zbiorami Muzeum Diecezjalnego i Biblioteki w Münster, Padeborn, Wiedenbrück oraz w Detmold. Uczestniczono również w otwarciu wystawy rysunków dzieci z Grudziądza, które napłynęły na organizowany konkurs "Najpiękniejsze książki dla dzieci". Podobną wystawę z prac plastycznych, wykonanych przez dzieci z Niemiec zorganizowano w Bibliotece Miejskiej w Grudziądzu. W dniach 20.10.- 25.10.1997 r. przebywała w Grudziądzu grupa bibliotekarzy z Gütersloh.
Uczestniczono w seminarium na temat zasobów i tematyki zgromadzonych w Grudziądzu zbiorów niemieckojęzycznych, działalności informacyjnej obu placówek, w tym tworzeniu katalogów elektronicznych oraz funkcji i sposobów wykorzystania w Bibliotece Internetu.
Od roku 2003 współpraca z biblioteką w Gütersloh nie jest tak aktywna jak w latach 90-tych.
http://www.stadtbibliothek-guetersloh.de/index.htmStrona: 1  
Internet Grudziądz
Odsłon: 1670714