Strona główna
Zapytaj bibliotekarza
Zaproponuj książkę
Nasze usługi
Mapa serwisu
Wyszukiwarka
KATALOG-ONLINE
e-booki za darmo
Biblioteka na Facebook.pl
Kujawsko-Pomorska Biblioteka Cyfrowa
Biuletyn Informacji Publicznej
Oficjalny Portal Miasta GrudzišdzNagrody

Pani Maria Marczuk, kierownik Filii nr 4, zdobyła nagrodę w konkursie dla aktywnych członków DKK. Organizatorzy 3. Międzynarodowego Festiwalu Literackiego im. Czesława Miłosza chcąc umożliwić udział w tym prestiżowym wydarzeniu literackim aktywnym członkom DKK działającym poza terenem Krakowa, przygotowała konkurs pod hasłem "Cytaty na Miłosza", w ramach którego można było wygrać dwudniowy udział w Festiwalu, wraz z pokryciem kosztów noclegów i przejazdu. Zadanie konkursowe polegało na zidentyfikowaniu pochodzenia i autorstwa 15 cytatów z utworów poetyckich. Większość fragmentów pochodziła z utworów polskich poetów i nie można było znaleźć ich w Internecie.
Nasza koleżanka Maria Marczuk, wraz z czterema zwycięzcami z całej Polski, gościła przez dwa dni na Festiwalu Miłosza.Pani
Barbara Żuchowska z Dyskusyjnego Klubu Książki Nr 1 w Grudziądzu została nagrodzona w konkursie na esej "Mój ulubiony wiersz Wisławy Szymborskiej". 
Z okazji 1. rocznicy śmierci Wisławy Szymborskiej, krakowskie wydawnictwo a5 przygotowało specjalną edycję "Wierszy wybranych" poetki, wzbogaconą o płytę CD z unikalnym, nigdy wcześniej niepublikowanym nagraniem wieczoru autorskiego w krakowskim Muzeum Manggha, a także zorganizowało konkurs na esej o ulubionym wierszu poetki. Jury nagrodziło autorki 3 najciekawszych tekstów, w tym naszą czytelniczkę. Zwyciężczynie otrzymały komplet 3 książek Wisławy Szymborskiej wydanych nakładem a5: "Miłość szczęśliwa", "Rymowanki dla dużych dzieci" oraz "Wystarczy" z CD. Dodatkowo opiekun Klubu, z którego pochodzą nagrodzone Panie otrzymał tom "Wspólna obecność. Korespondencja Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego z Anną i Jerzym Turowiczami".

ESEJ Barbary Żuchowskiej


Internet Grudziądz
Odsłon: 1670699