Aktualności

E-usługi

W związku z ograniczeniem usług dla czytelników bibliotek przedstawiamy ofertę, z której mogą Państwo skorzystać elektronicznie.

Informacji o poniższych usługach udzielają pracownicy Czytelni Głównej, z którymi można się kontaktować mailowo: bibl.nauk@grudziadz.pl lub telefonicznie pod numerem 56 46 202 01 wew. 30 w godz. 10:00-18:00, w czwartek w godz. 9:00-14:00.

1) IBUK Libra (https://libra.ibuk.pl/) to wirtualna czytelnia Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do elektronicznych publikacji z dowolnego miejsca, za pomocą komputera, laptopa, tabletu lub smartfona. Wśród e-książek znajdują się publikacje naukowe z różnych dziedzin wiedzy, książki z zakresu literatury faktu, literatury pięknej oraz poradniki i słowniki. Dzięki tej usłudze czytelnicy mają możliwość korzystania z darmowego dostępu do ponad 1900 e-booków. Aby skorzystać z elektronicznego zasobu, należy uzyskać kod PIN niezbędny do założenia konta na platformie.

2) Możliwość uzyskania informacji bibliograficznej i sporządzenia przez bibliotekarza kwerend (w ograniczonym zakresie).

3) Możliwość zamówienia bezpłatnych skanów fragmentów publikacji naukowych, popularno-naukowych, regionaliów oraz artykułów z czasopism.

Ponadto zachęcamy do zapoznania się ze stronami oferującymi darmowe:

* e-booki
https://swiatczytnikow.pl/skad-sciagnac-darmowe-e-booki-po-polsku-10-najciekawszych-miejsc/

* audiobooki
https://www.salon24.pl/u/andrzej-s-tarnowski/953102,gdzie-mozna-znalezc-darmowe-audiobooki-w-internecie-strony-przyzwoite-dobre-i-wysmienite