Aktualności

Głosowanie w ramach GBO

Od 7 czerwca do 4 lipca 2021 r. trwa głosowanie w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim 2022. Zachęcamy do głosowania na projekty dotyczące bibliotek:
– ogólnomiejskie nr 1/2022, 91/2022,
– miękkie nr 11/2022, 84/2022,
– okręgowy nr 56/2022.

Zadanie ogólnomiejskie nr 1/2022
Odtworzenie zabytkowego wyglądu, modernizacja infrastruktury w Dziale Naukowym
Projekt zakłada: zmianę instalacji elektrycznej i komputerowej wewnętrznej, usunięcie podwieszanego, kasetonowego sufitu i wymianę oświetlenia, wykonanie renowacji i remontu istniejącej posadzki, usunięcie starych i zamontowanie nowych drewnianych schodów prowadzących do magazynu, wykonanie nowych drzwi wewnętrznych łączących salę główną z magazynem, naprawa regałów w magazynie poprzez uzupełnienie brakujących półek. Efektem podjętych działań będzie poprawa bezpieczeństwa poprzez wymianę wyeksploatowanej instalacji i osprzętu elektrycznego, np. gniazdek i puszek podłogowych. Renowacja parkietu i nowy sufit przyczynią się do poprawy estetyki wnętrza. Ponadto wymiana podwieszanego sufitu na tradycyjny tynkowany przywróci mu pierwotny wygląd. Podniesienie wysokości pomieszczenia o ok. 15 cm poprzez demontaż kasetonów i położenie nowego tynku zwiększy kubaturę wnętrza, co ułatwi cyrkulację powietrza. Nowe oświetlenie będzie spełniało obowiązujące standardy.

Zadanie ogólnomiejskie nr 91/2022
Serca na plastikowe nakrętki
W ramach projektu zostaną zakupione kosze na plastikowe nakrętki w kształcie serca dla placówek Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu: Filii nr 1, 3, 4, 7, 8, 11, 13, 14 oraz Biblioteki Głównej.

Zadanie miękkie nr 11/2022
Imprezy kulturalno-edukacyjne w grudziądzkich bibliotekach oraz Rodzinny Festyn Integracyjny
W ramach zadania zostaną zorganizowane różnego rodzaju imprezy kulturalno-edukacyjne w placówkach bibliotecznych, np. spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i dorosłych, spektakl teatralny, Integracyjny Festyn Rodzinny i inne imprezy czytelnicze. Efektem realizacji zadania będzie rozwój zainteresowań, poszerzanie wiedzy i umiejętności uczestników oraz stworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej.

Zadanie miękkie nr 84/2022
Spotkanie autorskie w Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej
W ramach zadania zorganizowane zostanie spotkanie z jednym z autorów polskich książek najchętniej czytanych w 2021 r. Spotkanie odbędzie się w Filii nr 13 Biblioteki Miejskiej. Spotkania autorskie w filii odbywają się cyklicznie i cieszą się dużym zainteresowaniem grudziądzan.

Zadanie okręgowe nr 56/2022
Szczęśliwa 13-tka
Projekt zakłada wymianę starych (od 23 lat) mebli bibliotecznych na nowe. Zaplanowano zakup funkcjonalnych, estetycznych regałów stacjonarnych i regałów mobilnych oraz meble ułatwiające zagospodarowanie przestrzeni, do tej pory nie wykorzystanej w bibliotece (pod oknami: siedziska, szafki, skrzynki mobilne, kontenery mobilne). Ponadto biblioteka zostanie wyposażona w nową ladę biblioteczną, nową zabudowę pod stanowiska komputerowe dla czytelników oraz inne akcesoria ułatwiające pracę z czytelnikami m.in. pufy, drabinki biblioteczne, stoły składane, stolik kawowy, fotele. W ramach zadania zostanie wykonane nowe oznakowanie poziome od wejścia do Ośrodka Czytelnictwa Niepełnosprawnych, zgodnie z obecnymi standardami w kolorze żółtym, dla osób niepełnosprawnych.

Na zadania głosować można wyłącznie elektronicznie na stronie grudziadz.budzet-obywatelski.org. Należy wypełnić formularz: podać swoje dane oraz numer telefonu komórkowego, na który przyjdzie specjalny kod weryfikacyjny. Kod należy wpisać w odpowiednie miejsce w formularzu i zagłosować.

Głosować można na dwa zadania ogólnomiejskie, dwa miękkie oraz dwa okręgowe właściwe dla swojego miejsca zamieszkania.

Liczymy na głosy naszych Czytelników i Sympatyków.