Grudziądzka Jesień Poezji - XXIV Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie

13.09.2019

13 września w „Letniej Czytelni” w ogrodzie Biblioteki Miejskiej rozpoczęła się kolejna Grudziądzka Jesień Poezji, a wraz z nią XXIV Ogólnopolskie Warsztaty Poetyckie. Uczestnicy warsztatów przez 3 dni doskonalili swoje umiejętności literackie pod opieką poetów Kazimierza Brakonieckiego oraz Stanisława Raginiaka.

Podczas tegorocznej GJP zorganizowano 2 spotkania autorskie połączone z promocją książek. 13 września odbyła się promocja poematu Stanisława Raginiaka „Moje Crow River”, a w kolejnym dniu odbyła się promocja książki poetyckiej Kazimierza Brakonieckiego.

W niedzielę 15 września zgromadzeni goście wysłuchali refleksji K. Brakonieckiego o współczesnej poezji polskiej. Odbyły się indywidualne rozmowy uczestników na temat własnej twórczości z poetami, a na zakończenie Turniej Jednego Wiersza. Jury w składzie Kazimierz Brakoniecki oraz Stanisław Raginiak, po zapoznaniu się z 8 utworami, podjęło następującą decyzję:
I i II nagroda – nie przyznano
III nagroda – Aneta Kurczewska-Hołtyn za wiersz „Złodziej w bibliotece”
wyróżnienia:
* Małgorzata Hołtyn za wiersz „Dzieje się szarość (Jesień)”,
* Natalia Kuska za wiersz „Przyszła nocą”.

Organizatorzy:

Patronat lokalny: