1

Gry dla miłośników planszówek

Dodano: 06 września, 2019

Dwie placówki biblioteczne wzbogaciły się o nowe gry planszowe.

Gry planszoweFilia nr 1 na Lotnisku od 2017 roku prowadzi Klub Gier Planszowych Seniora. Spotkania odbywają się w drugą środę miesiąca o godz. 11:00. Klub ten działa dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Grajmy”. Agnieszka Pączek, przedstawicielka stowarzyszenia, pozyskuje dla biblioteki gry planszowe i edukacyjne.
Bogaty zbiór Filii nr 1 rozrósł się o kolejne pozycje: Big Fat Burger, Kieszonkowe kasyno, Mob Town, Owce na manowce, Rzutem do mety, Szóstki, Wirus, Wirus 2 Ewolucja, Zaczarowane drzewo, Zamki z piasku.
Od września w bibliotece działa Klub Gier Planszowych Juniora. Pierwsze spotkanie odbyło się 7 września 2019 r. o godz. 11:30 (po „Bajkowym Poranku”).

Filia nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska otrzymała w darze od Piotra Litwica ponad 40 gier planszowych m.in.: Fantazja, Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie, Hobbit: Wyprawa po skarb, Straszny dwór, Gwiezdny wyścig, Atak Zombie, Zostań stylistką, Ciasteczkowe potworki, Poszukiwacze przygód, Tutti Frutti, Znajdź różnicę, Rurka wodna, Owce na wypasie, Zaplątana sawanna, Wyspa dinozaurów, Pingolo, Na wsi, Domowe zwierzaki, Moja rodzina.
Piotr Litwic – grudziądzanin, absolwent II LO, fotografuje od 20 lat. Przygodę z fotografowaniem zaczął w grudziądzkich „Nowościach”. W roku 2000, trafił do Filii nr 13, gdzie dokumentował wydarzenia kulturalno-edukacyjne, które placówka organizowała dla mieszkańców miasta. Piotr Litwic od 15 lat jest fotosistą na planach filmowych, serialowych, sztuk teatralnych i teledysków. Dokumentuje pracę ekip filmowych i tworzy materiały promocyjne, wykorzystywane w kampaniach reklamowych.

Naszym darczyńcom bardzo dziękujemy, a miłośników planszówek zachęcamy do korzystania z gier.