"Ludzie i ich pasje: Jerzy Schmidt"

22.03.2018

W czwartek 22 marca w bibliotece na Lotnisku gościł rzeźbiarz i malarz Jerzy Schmidt. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Biblioteka przyjazna seniorom”.

Autor o sobie:
„Znajomość ze znanym grudziądzkim artystą rzeźbiarzem stała się inspiracją dla mojej przygody z rzeźbą. Stopniowo byłem coraz bardziej zafascynowany możliwością stworzenia czegoś ze zwykłego kawałka drewna. Sposobem na zrealizowanie swoich zamierzeń było zorganizowanie odpowiedniego zaplecza w postaci narzędzi i warsztatu. Mając to, angażując swoją wyobraźnię i czas, mogłem poświęcić się swojej nowo odkrytej pasji, która trwa już od przeszło 20 lat. Najchętniej wykonuję rzeźby o tematyce sakralnej, ale nie unikam innych tematów. Próbuję również swoich sił w malarstwie pastelowym.”