Aktualności

MAK+ w Bibliotece Miejskiej

Od 1 lutego 2021 roku wszystkie filie i działy Biblioteki Miejskiej działają w zintegrowanym systemie bibliotecznym MAK+, stworzonym przez Instytut Książki.

Czytelnicy są zobowiązani do posiadania elektronicznej karty czytelnika. Otrzymują ją po zapisaniu się do biblioteki. Podczas rejestracji w systemie niezbędne jest posiadanie dowodu tożsamości z numerem PESEL. Osoba niepełnoletnia powinna przyjść z rodzicem lub opiekunem prawnym (niezbędny jest numer PESEL dziecka).

Karta czytelnika pozwala na korzystanie z usług we wszystkich naszych placówkach na terenie miasta. Pierwsza karta wydawana jest nieodpłatnie. Za duplikat trzeba zapłacić 5 złotych.

System MAK+ oferuje czytelnikowi:

  • dostęp do własnego konta bibliotecznego, który jest możliwy po zarejestrowaniu, a następnie zalogowaniu na stronie: https://szukamksiążki.pl/SzukamKsiazki/katalog/index.html?selectedAuth=648
  • sprawdzanie informacji o swoich wypożyczeniach we wszystkich bibliotekach
  • przeszukiwanie zawartości katalogów wszystkich bibliotek jednocześnie
  • zarezerwowanie książki w konkretnej bibliotece
  • elektroniczną obsługę wypożyczeń.

Osoby, które przy rejestracji podadzą adres e-mail, będą otrzymywać powiadomienia o terminie zwrotu książek, o tym, że zarezerwowana książka czeka w bibliotece.

Link do zasobów Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu: https://szukamksiążki.pl/SzukamKsiazki/katalog/index.html?selectedAuth=648 .