Aktualności

Nagroda dla bibliotekarki

26.05.2023

Nasza koleżanka Aleksandra Szymczyk otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz promocji czytelnictwa oraz rozwoju bibliotek. Serdecznie gratulujemy!

W uroczystym spotkaniu, które odbyło się 25 maja 2023 r. w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, uczestniczyli wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska i radna sejmiku Katarzyna Lubańska.

Pani Aleksandra Szymczyk podjęła pracę w 1983 roku jako pracownik Filii nr 5, ale bardzo szybko awansowała na stanowisko kierownika. Od 1999 kieruje Filią nr 13 i Ośrodkiem Czytelnictwa Niepełnosprawnych, która jest jedną z nielicznych tego typu placówek w województwie kujawsko-pomorskim. Intensywnie współpracuje z grudziądzkimi instytucjami kultury, Polskim Związkiem Niewidomych, warsztatami terapii zajęciowej prowadzącymi zajęcia dla niepełnosprawnych, szkołą specjalną i Domem Dziennego Pobytu. Aktywność, kreatywność i uporczywe dążenie do realizacji często trudnych celów to cechy charakteru Pani Aleksandry Szymczyk, dzięki którym Biblioteka, którą kieruje jest nie tylko świetnie wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy, biblioteczny, ale i sprzęt uwzględniający potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Poprzez częstą obecność w miejscowych mediach z uwagi na swoją niekonwencjonalną i wspaniałą działalność biblioteczną, promuje bibliotekę i bibliotekarstwo.