Aktualności

Promocja książki Henryka Danielewicza

20.04.2022

W czwartek 28 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy do Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28 na promocję książki „Droga lęków, nadziei i wdzięczności” Henryka Danielewicza, specjalisty kardiologa, wieloletniego ordynatora, założyciela Oddziału Kardiologii i przewodniczącego Rady Naukowej przy Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu.

Promowana książka to opowieść o wybranych ludziach, którzy swoją pracą, talentem i pasją zatrzymali pochody śmierci, zarówno te spowodowane światem mikrobów, jak i wynikające z cywilizacji. Skalę tych problemów, w tym nadzieję leczonych i determinację lekarzy, obrazują wyjątkowo ciekawe historie chorych. Książkę zamyka sentymentalna wędrówka autora do arkadii lat młodzieńczych.

Henryk Danielewicz jest także autorem książki „Niedokończone rozmowy kardiologa”. Jest to opis bagażu cierpień i oczekiwań chorych, wpisanych w emocje lekarskie i dalekie podróże. To także szersze spojrzenie na medycynę – z grudziądzką kardiologią w tle i akcentami określonych dokonań.