Aktualności

Promocja książki i wystawa

11.04.2022

W czwartek 21 kwietnia 2022 r. o godz. 17:00 zapraszamy do Czytelni Czasopism Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28 na promocję książki Przemysława Bancerza „Jak milion wskrzeszeń” oraz wystawę prac Dominiki Kaczor.

Przemysław Bancerz – rocznik ‘67, grudziądzanin. Zdobywca 1. miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Jednego Wiersza w ramach Grudziądzkiej Jesieni Poezji w 2020 roku. Stypendysta Miasta Grudziądza. „Jak milion wskrzeszeń” jest jego debiutem literackim.

Autor o sobie:
W czasach, gdy emocje i uczucia stały się czymś wstydliwym i marginalnym, sprowadzonym do gifów, memów, emotek. Ich okazywanie zaś stało się słabością. Często łapię się na tym, że szukam relacji tam, gdzie ich zwyczajnie nie ma, a wszystko przez to. Co dzieje się wewnątrz mnie, w ciągłej kreacji osób i zdarzeń, która nigdy nie nastąpiła. I zwyczajnie nie nastąpi. Nie, nie gonię już z niczym zwyczajnie nie chcę już wybierać pomiędzy być czy mieć. Jestem ponadto i mimo wszystko, a może też na przekór. Chcę złapać i zatrzymać siebie w całej mej prostocie i ułomności. Mieć siłę, by stanąć z tym wszystkim, nagi, przed Wami, by móc powiedzieć. Oto jestem.

Dominika Kaczor – ur. w 1987 w Grudziądzu. Z wykształcenia plastyk, specjalista reklamy wizualnej. Od wielu lat zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Uwielbia impresjonistów, a w szczególności Claude’a Moneta, do którego ma szczególny sentyment. Głównym tematem malarstwa są: portret symboliczny z elementami fantastyki. Dominika kreuje własny świat wizji i osobistych sfer myślenia. Pasjonuje się też fotografią, na swoim koncie ma kilka wystaw w mieście rodzinnym i w Toruniu. W swojej twórczości korzysta nie tylko ze swojego talentu, ale i głębokiej wrażliwości i obserwacji.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!