Promocja książki Wiesława Hawełko

28.11.2019

28 listopada w Czytelni Czasopism Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28 odbyła się promocja najnowszej książki Wiesława Hawełko „Hawełczyzna”. Jest to publikacja, na którą składa się dwadzieścia jeden tekstów osnutych wokół losów rodziny, jednych z wielu tysięcy kresowian, którzy przeżyli to, co im zgotował los. Książkę zilustrowała Jadwiga Biedzińska. Okładkę zaprojektował Grzegorz Piotrowski, grafikę na okładce – Michał Hawełko.

Wiesław Hawełko-Wizo – współtwórca Grudziądzkiej Spółki Literacko-Plastycznej „Trynka”, założyciel Stowarzyszenia Grudziądzka Grupa Literacko-Kulturalna „ŚWIT”, twórca Galerii „Wizo-Art”, członek Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury i Koła Miłośników Dziejów Grudziądza. Na portalu społecznościowym prowadzi stronę „Wizo-czyta”, której celem jest propagowanie czytelnictwa i korzystania z dóbr kultury. Wiersze publikował w prasie lokalnej, krajowej oraz w almanachach. Autor wielu książek m.in.: „Po przedwieczny czas”, „Cela”, „Grudziądz, jakim go widzę”, „Facecje. W sowim lesie”.