"Przed-walentynkowe bliskie spotkania z poezją miłosną"

11.02.2016

11 lutego w Czytelni Czasopism Biblioteki Miejskiej odbyło się spotkanie z poezją miłosną. Poprowadził je Krzysztof Rotnicki, reżyser, animator kultury, pochodzący z Grudziądza. Na spotkaniu „przed-walentynkowym” zaprezentował poezję miłosną autorów polskich i europejskich m.in. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Aleksandra Fredry, Charlesa Bukowskiego, Charlesa Baudelaire’a i Francoisa Villona.

Krzysztof Rotnicki maturę zdał w II Liceum Ogólnokształcącym. Reżyserię ukończył w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Reżyserował w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, Teatrze Polskim w Szczecinie, Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze, Teatrze Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu i wielu innych. Obecnie jest na emeryturze.