Aktualności

Spotkanie z Elizą Piotrowską online

26 listopada (czwartek) o godz. 17:00 odbyło się spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską w formie on-line. Rozmowę poprowadziła Danuta Jóźwiak-Rezmer. Spotkanie z autorką zorganizowano w ramach projektu „Spotkanie na żądanie – odsłona druga” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Było to ostatnie spotkanie z tego cyklu. Można je obejrzeć na profilu facebookowym Biblioteki:
https://pl-pl.facebook.com/BibliotekaMiejskaGrudziadz.

Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Absolwentka wydziału historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Università La Sapienza w Rzymie. Współpracuje z czasopismami dla dzieci („Świerszczyk”, „Mały Przewodnik Katolicki”) oraz pismami dla dorosłych poświęconymi literaturze dla dzieci. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich, plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych.
Autorka przewodników dla dzieci m.in. o Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Rzymie, serii książek o Cioci Jadzi oraz Święci Uśmiechnięci. Tłumaczyła serię o Tupciu Chrupciu.
Strona autorki: elizapiotrowska.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Dofinansowano ze środków gminy-miasto Grudziądz

Organizator

Partnerzy medialni