Aktualności

Spotkanie z Pawłem Sołtysem - Pablopavo on-line

17 listopada (wtorek) o godz. 18:00 odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem vel Pablopavo w formie on-line. Jest ono dostępne na profilu facebookowym Biblioteki Miejskiej:
https://pl-pl.facebook.com/BibliotekaMiejskaGrudziadz.

Spotkanie z autorem zorganizowano w ramach projektu „Spotkanie na żądanie – odsłona druga” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Było to trzecie spotkanie z tego cyklu. Rozmowę poprowadziła Beata Kastner.

Paweł Sołtys urodził się w 1978 roku w Warszawie. Debiutował na łamach pisma Studium opowiadaniem „Grzbiet” w 2000 roku. Pierwszy tom opowiadań Sołtysa „Mikrotyki” ukazał się jesienią 2017 roku nakładem wydawnictwa „Czarne”. Zyskał dość przychylne recenzje. Książka była nominowana do Nagrody Conrada, Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, znalazła się też w finale Nagrody Nike. Autor był za nią nominowany do Paszportu Polityki w kategorii literatura. Sołtys za „Mikrotyki” otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia i Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego. We wrześniu 2019 roku ukazała się druga książka pisarza „Nieradość”, nominowana później do Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida.
Autor publikował opowiadania i felietony w „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”, „Piśmie” i innych. Paweł Sołtys obecnie pracuje na słownikiem, który ukaże się prawdopodobnie w 2022 roku. Jest też muzykiem.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Dofinansowano ze środków gminy-miasto Grudziądz

Organizator

Partnerzy medialni