Aktualności

Spotkanie z Arturem Barcisiem

03.04.2023

We wtorek 11 kwietnia 2023 r. o godz. 16:00 zapraszamy do Filii nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 na spotkanie z lektorem audiobooków Arturem Barcisiem, organizowane w ramach zadania „Biblioteka bez barier”. Na spotkanie obowiązują wejściówki, które można odbierać w Bibliotece Głównej i filiach.

Artur Barciś jest polskim aktorem filmowym, dubbingowym, teatralnym i telewizyjnym, reżyserem oraz scenarzystą.

Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, którą ukończył w 1979 roku. Przed kamerami zadebiutował w 1978 niewielką rólką w obrazie pt. „Do krwi ostatniej”. Największą popularność zyskał w latach 80., wtedy też zagrał swoje najważniejsze role.

Barciś jest aktorem warszawskich teatrów. W latach 1979-1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982-1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum.
Pod koniec lat 90. zyskał sympatię widzów dzięki jednej z głównych ról w serialu „Miodowe lata”. Zyskuje uznanie publiczności, tworząc doskonałe kreacje zarówno w dramatach, jak i w komediach.

Zadanie „Biblioteka bez barier” finansowane jest z grantu w ramach programu „Kultura bez barier” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Znak Funduszy Europejskich z nazwą programu Wiedza Edukacja Rozwój, barwy Rzeczypospolitej Polskiej z nazwą Rzeczpospolita Polska oraz znak Unii Europejskiej z nazwą Europejski Fundusz Społeczny.