Aktualności

Spotkanie z Edytą Jungowską

13.04.2023

W piątek 21 kwietnia o godz. 13:00 w Filii nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska 1/7 gościć będzie Edyta Jungowska, lektorka audiobooków, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Na spotkanie organizowane w ramach zadania „Biblioteka bez barier” zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Wstęp wolny. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu audiobooków.

Edyta Jungowska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pierwszy sukces teatralny to rola Panny Maliczewskiej w spektaklu „Zapolska, Zapolska”. Ma na swym koncie ponad 30 ról w Teatrze Telewizji. Występowała w Kabarecie Olgi Lipińskiej. Szeroką popularność zdobyła dzięki roli siostry Bożenki w serialu „Na dobre i na złe”.

Od początku kariery zajmuje się również twórczością dziecięcą. Przez lata występowała w programie dla dzieci „Ala i As”, użyczała głosu wielu postaciom animowanym („Toy Story”, „Kacper”, „Smerfy”, „Rodzina Adamsów”), nagrała wiele piosenek i bajek dla dzieci na płytach audio.

Od 2010 r. właścicielka wydawnictwa Jung-off-ska wydającego audiobooki oraz książki dla dzieci i młodzieży. Jedną z najpopularniejszych i najczęściej pobieranych lektur, którą przeczytała i wydała Edyta Jungowska jest audiobook „Dzieci z Bullerbyn” autorstwa Astrid Lindgren.

Zadanie „Biblioteka bez barier” finansowane jest z grantu w ramach programu „Kultura bez barier” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Znak Funduszy Europejskich z nazwą programu Wiedza Edukacja Rozwój, barwy Rzeczypospolitej Polskiej z nazwą Rzeczpospolita Polska oraz znak Unii Europejskiej z nazwą Europejski Fundusz Społeczny.