Aktualności

Spotkanie z Katarzyną Nosowską

02.11.2021

Z powodu choroby Autorki nastąpiła zmiana terminu spotkania z 2 listopada na 23 listopada (wtorek). Godzina i miejsce pozostają bez zmian (godz. 18:00, sala widowiskowa Centrum Kultury Teatr przy ul. Teatralnej 1). Pobrane wejściówki zachowują ważność.

Rozmowę z Artystką poprowadzi Beata Kastner.

Katarzyna Nosowska – wybitna tekściarka, wokalistka, osobowość, artystka. Jednak, trzeba przyznać, że kłopotliwe jest przedstawianie Katarzyny Nosowskiej w kilku zdaniach, bo to Artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość. Gdy tylko Hey ma wolne, Nosowska solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza. Ostatnia solowa płyta BASTA, wydana w 2018 roku szybko pokryła się złotem i uhonorowana została Fryderykiem.
Ostatnio eksploruje też sfery spoza świata muzycznego. Od kilku lat bardzo aktywnie działa na Instagramie, gdzie mówi o życiu, show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. Prosto, zwięźle, szczerze, szalenie błyskotliwie i dowcipnie. Cykl filmików „A ja żem jej powiedziała…” stał się inspiracją do książki o tym samym tytule, która stała się bestsellerem roku 2018. Jesienią 2020 roku premierę miała druga książka Katarzyny Nosowskiej „Powrót z Bambuko”, która już w przedsprzedaży biła rekordy popularności. To książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”.

Jest to szóste, dodatkowe spotkanie w ramach projektu „Spotkanie na żądanie – odsłona trzecia” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy-Miasto Grudziądz.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Dofinansowano ze środków gminy-miasto Grudziądz

Organizator

Partnerzy medialni