Aktualności

Spotkanie z Michałem Rusinkiem on-line

6 grudnia o godz. 17:00 odbyło się spotkanie on-line dla dzieci z Michałem Rusinkiem, które zorganizowano w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego (zadanie miękkie nr 3/2020 „Aktywizacja mieszkańców Grudziądza”, wnioskodawca: Piotr Rohde). Spotkanie było dostępne na naszym Facebooku do 7 grudnia. Organizatorem wydarzenia była Filia nr 3.

Michał Rusinek – polski literaturoznawca, tłumacz, pisarz, doktor habilitowany nauk humanistycznych. Były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w teorii literatury. Jest adiunktem w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki UJ.
Został sekretarzem Szymborskiej dzięki pośrednictwu jej znajomej, Teresy Walas, która była promotorką pracy magisterskiej Rusinka i poleciła go Szymborskiej. Sekretarzem został wkrótce po otrzymaniu przez poetkę Nagrody Nobla i był nim do jej śmierci.
Jest bratem ilustratorki Joanny Rusinek, z którą współtworzy książki dla dzieci „Zaklęcie na W”, „Mały Chopin” i „Kefir w Kairze”.