Spotkanie z Nelą Małą Reporterką

12.08.2021

W piątek 27 sierpnia 2021 r. o godz. 16:00 w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej odbędzie się spotkanie autorskie z Nelą Małą Reporterką.

Transmisja na żywo ze spotkania będzie dostępna na https://pl-pl.facebook.com/BibliotekaMiejskaGrudziadz. Dla zwiększenia dostępności dla osób z dysfunkcją słuchu podczas spotkania będzie obecny Tłumacz Języka Migowego.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki.

Nela Mała Reporterka – podróżniczka, pisarka i autorka programów telewizyjnych nadawanych w TVP ABC i TVP POLONIA, młoda badaczka odległych kultur oraz świata zwierząt. W swoją pierwszą podroż z plecakiem wyruszyła, gdy miała 5 lat. Zwiedziła już ponad 50 krajów na wszystkich kontynentach. Dotarła nawet na Antarktydę. Jej idolami są Steve Irwin i Jacques Cousteau. Czterokrotna zdobywczyni nagrody Bestseller Empiku, jednocześnie pierwsza osoba w tak młodym wieku, która uzyskała to wyróżnienie. Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2016 jej książka pt. „Nela na kole podbiegunowym” w 2017 została włączona do kanonu lektur, jako lektura uzupełniająca w VIII klasie szkoły podstawowej.
Nela jest ambasadorką Fundacji „The Adventure Starts Here Foundation” oraz inicjatorką kampanii społecznych, między innymi #UstaPysk, dotyczącej pierwszej pomocy dla zwierząt dzikich i domowych. W jednej ze swoich najnowszych książek pt. „Nela na Wyspie Kangura”, opisała swoją misję ratunkową na którą wyruszyła do Australii w poszukiwaniu zwierząt uwięzionych na terenach spalonego buszu. Za tę książkę dostała oficjalne podziękowania od Ambasadora Australii w Polsce. Już 25 sierpnia premierę będzie miała najnowsza publikacja Neli Małej Reporterki „Kalendarz szkolny – Przygodnik. Świat insektów i innych małych stworzeń”. Zawiera ona nie tylko dużą dawkę informacji o świecie zwierząt, ale również bardzo ciekawe kalendarium dla najmłodszych. Prawie na każdy dzień tygodnia podany jest jego nietypowy odpowiednik jak Dzień Borsuka, Chomika, Dzień Podziwiania Buldogów, Opanowania Kuchni przez Dzieci, czy Dzień Wycinanych Płatków Śniegu.

Spotkanie jest drugim z pięciu zaplanowanych i organizowanych w ramach projektu „Spotkanie na żądanie – odsłona trzecia”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Dofinansowano ze środków gminy-miasto Grudziądz

Partnerzy medialni