Aktualności

Wystawa malarstwa Michała Hawełko

07.05.2024

W środę 15 maja 2024 r. o godz. 17:00 zapraszamy do Filii nr 3 na Strzemięcinie na otwarcie wystawy malarstwa Michała Hawełko „Słowa pędzlem malowane – odsłona 2”, organizowanej z okazji przypadającego w tym dniu Święta Polskiej Muzyki i Plastyki.

Na ekspozycji będzie można obejrzeć prace Autora wykonane w ciągu trzech ostatnich lat. Są one w klimacie spokojnym, pogodnym, sielskim, w ciepłych barwach – czerwieni, żółci, pomarańczu. Inspiracją do tworzenia takich obrazów są spacery, podczas których Autor obserwuje przyrodę, a także zdjęcia ukazujące naturę.

Michał Hawełko – przygodę z malarstwem rozpoczął w 1998 r. pod kierunkiem grudziądzkiego artysty malarza Józefa Mrotka i historyka sztuki Grzegorza Sprusika. Tworzy obrazy głównie techniką olejną przedstawiając martwą naturę i pejzaże. W chwili obecnej swoją pasję malarską wykonuje w domowej pracowni. Z czasem oprócz techniki olejnej włączył również pastel z motywami architektonicznymi.
Swoje prace wystawiał na wielu przeglądach twórczości artystycznej m.in. na Triennale Jednego Dzieła, Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych w Grudziądzu, Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku, Galerii Bursy Szkół Średnich w Grudziądzu, Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, na Międzynarodowym Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych w Krakowie, na Zamku w Radzyniu Chełmińskim.
Prace prezentuje na swoim profilu na Facebooku, Instagramie, na kanale na YouTubie oraz na stronie: www.obrazy.grudziadz.com.pl.

Wystawę można oglądać do 7 czerwca br. w godzinach otwarcia placówki.