Zasady obowiązujące w Bibliotece Głównej

24.05.2021

Od 24 maja 2021 r. przywracamy wolny dostęp do półek w Bibliotece Głównej. Zachęcamy do korzystania z naszej oferty. Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa i przestrzeganie ich dla naszego wspólnego dobra.

Zasady obowiązujące czytelników w Bibliotece Głównej

WYPOŻYCZALNIE

1. W Bibliotece przywraca się wolny dostęp do księgozbioru.
2. Stanowiska komputerowe służą wyłącznie do przeszukiwania katalogu on-line.
3. Spotkania, imprezy i inne wydarzenia biblioteczne organizowane zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.
4. Punkt wypożyczenia zabezpieczony jest pleksą. Jednocześnie nadal zachęcamy do korzystania z e-usług.
5. Czytelnicy, którzy chcą zwrócić bądź wypożyczyć nasze zbiory, muszą przebywać w Bibliotece w maseczce zakrywającej nos i usta, zdezynfekować ręce przed wejściem do działu oraz zachowywać bezpieczną odległość między osobami (1,5 m).
6. Zaleca się wcześniejsze zamówienie (telefoniczne, mailowe lub przez konto katalogu on-line) poszukiwanych tytułów.
7. Biblioteka Główna jest otwarta od poniedziałku do środy oraz w piątki w godz. 10:00-18:00, w czwartek 9:00-14:00, soboty – nieczynne.
8. Zwrócone materiały zostaną poddane 3-dniowej kwarantannie.
9. Wstrzymuje się naliczanie kar za przetrzymywane zbiory.
10. Powyższe ograniczenia mają charakter tymczasowy i będą znoszone zgodnie z wytycznymi odpowiednich służb.

CZYTELNIA

1. W Bibliotece nie ma wolnego dostępu do księgozbioru, wszystkie materiały są podawane i odbierane przez bibliotekarza.
2. Czytelnie, stanowiska komputerowe są dostępne dla czytelników w ograniczonym zakresie. Z prasy archiwalnej można korzystać po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym lub mailowym.
3. Z Internetu można korzystać raz w ciągu dnia przez 30 min., z prasy bieżącej i archiwalnej do 1 godz. Czytelnik korzysta wyłącznie z materiałów bibliotecznych.
4. Wprowadza się limit jednoczesnego przebywania osób w czytelniach:
– Czasopism: 3 osoby
– Głównej: 6 osób.
Istnieje możliwość rezerwacji miejsc drogą telefoniczną lub mailową.
5. W czytelniach, użytkownicy muszą przebywać w maseczce, zdezynfekować ręce w holu Biblioteki oraz zachowywać bezpieczną odległość między osobami (ok. 2 m). Użytkownik musi posiadać kartę biblioteczną.
6. Zaleca się korzystanie ze zdigitalizowanych zbiorów oraz usługi zamawiania skanu na e-mail (skan do domu).
7. Nasze placówki są otwarte od poniedziałku do środy i w piątek w godz. 10:00-18:00 (z przerwą techniczną od 13:30 do 14:00), w czwartek 9:00-14:00, w soboty – nieczynne.
8. Zwrócone materiały zostaną poddane 3-dniowej kwarantannie.
9. Nie ma dostępu do szatni, okrycie wierzchnie pozostaje przy czytelniku.