Aktualności

Dotacja z Muzeum Historii Polskiej

12.08.2022

Grudziądzka książnica zdobyła dofinansowanie w wysokości 18 000 zł w ramach programu „Patriotyzm Jutra” edycja 2022 z Muzeum Historii Polskiej. Wkład własny do projektu w wysokości 3 200 zł zostanie sfinansowany ze środków gminy-miasto Grudziądz.

Projekt „Grudziądz – powrót do przeszłości” obejmuje następujące działania edukacyjne i animacyjne:

  • film o przedwojennym przemyśle i handlu w Grudziądzu, który dzięki współpracy z Dawidem Schoenwaldem, historykiem z grudziądzkiego Muzeum, jest „perełką” wśród opracowań dotyczących historii miasta. Materiał będzie dostępny na kanale YouTube, stronie internetowej i profilu Fb Biblioteki.
  • warsztaty tworzenia scenariusza i gry miejskiej prowadzone przez firmę specjalizującą się w przygotowywaniu Questów (spotkanie zamknięte).
  • grę miejską, podczas której gwarantujemy emocjonującą rywalizację i zabawę, poszerzenie wiedzy o mało znanej historii Grudziądza oraz atrakcyjne nagrody dla 10 drużyn (pozostałe drużyny otrzymają upominki), które poprawnie odgadną hasło i znajdą skarb. Wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia 2022 r w godz. 10:00-14:00.
  • warsztaty plastyczne prowadzone przez profesjonalnego ilustratora, podczas których powstaną unikatowe zakładki i pocztówki obrazujące budynki przemysłowe i handlowe międzywojennego Grudziądza. Gwarantujemy świetną zabawę i niesamowite pamiątki, które powstaną podczas zajęć. Warsztatom będzie towarzyszył konkurs z nagrodami na najciekawsze życzenia dla Biblioteki. Impreza zostanie przeprowadzona 3 września 2022 w godz. 10:00-13:00 w Filii nr 13 przy ul. Mikołaja z Ryńska.

Do udziału w grze zapraszamy drużyny, jak i pojedyncze osoby. Dzieciom do lat 13 powinni towarzyszyć rodzice bądź osoby pełnoletnie.
Na warsztaty ilustratorskie mogą zgłaszać się osoby od 7 do 99 roku życia.
Gra i warsztaty ilustratorskie są bezpłatne, ale z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy pod numerem telefonu 56 46 202 01 (Wypożyczalnia Główna).

Serdecznie zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra” edycja 2022

               

Dofinansowano ze środków gminy-miasto Grudziądz

Organizator

Partnerzy medialni