Wypożyczalnia Główna

Znajduje się na pierwszym piętrze gmachu Biblioteki Głównej.

e-mail: bibl.wypoz@grudziadz.pl

Godziny otwarcia od 04.09.2023:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek 9:00-19:00
czwartek, sobota 9:00-14:00

Kierownik: p.o. Aneta Graczyk-Grablis

Zbiory: 51.252 książek (stan w dn. 31.12.2023 r.)

• Literatura piękna i popularnonaukowa dla młodzieży i dorosłych,
  • Literatura piękna w języku niemieckim, angielskim, francuskim, rosyjskim,
  • Lektury dla uczniów gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

1 stanowisko komputerowe z dostępem do katalogu elektronicznego MAK+.

W Wypożyczalni czytelnik ma dostęp do części księgozbioru. Część woluminów znajduje się w magazynie. Książki z magazynu, na podstawie zamówienia, dostarcza dyżurujący bibliotekarz.

W 1990 roku, w trosce o czytelników niepełnosprawnych, rozpoczęto dowozić im książki do domów. Dostarczanie książek odbywa się raz w miesiącu (w drugi czwartek miesiąca).

W Wypożyczalni można nabyć wydawnictwa o Grudziądzu, książki grudziądzkich autorów oraz pozycje dotyczące kawalerii polskiej.

W 2020 dział został poddany modernizacji w ramach zadania ogólnomiejskiego GBO 2/2020 „Biblioteka w nowej odsłonie – aranżacja pomieszczeń Wypożyczalni Głównej”. Wymieniono stare, nieestetyczne meble biblioteczne na funkcjonalne regały stacjonarne oraz meble systemowe: szafy, biurka, stoliki, krzesła i siedziska. Stworzono przyjazny kącik czytelniczy z wygodną kanapą i regałem pełnym kwiatów, a także wygodne stanowisko komputerowe do przeglądania katalogu online. Udogodnieniem dla użytkowników są składane blaty i krzesełka umieszczone na ścianie z oknami. Podłoga została poddana renowacji (usunięto starą, wystrzępioną wykładzinę i wycyklinowano parkiet).

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI GŁÓWNEJ18.12.20200.4 MB / pdfPobierz