Czytelnia im. Adama Wolnikowskiego

Znajduje się na drugim piętrze gmachu Biblioteki Głównej. Wchodzi w skład Działu Naukowego.

Godziny otwarcia:
codziennie 12:00-15:00
czwartek, sobota nieczynne

Data otwarcia: kwiecień 1993 r.

Kierownik: Robert Milinkiewicz

Zbiory: 4.750 wol.

• Literatura historyczna z cennymi wydawnictwami Ziemi Chełmińskiej, Pomorza Gdańskiego oraz Grudziądza w językach polskim i niemieckim.

Czytelnia została utworzona ze zbiorów nieżyjącego już grudziądzkiego bibliofila i historyka Adama Wolnikowskiego.

Więcej informacii o Adamie Wolnikowskim w pracy Violetty Tomaszewskiej „Adam Wolnikowski (1915-1990) regionalista i kolekcjoner z Grudziądza”. Praca w wersji elektronicznej udostępniona na stronie internetowej Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu na licencji creative commons Polska 3.0: uznanie autorstwa, użycie niekomercyjne, bez utworów zależnych.

REGULAMIN CZYTELNI IM. ADAMA WOLNIKOWSKIEGO18.12.20200.1 MB / pdfPobierz