Dział dla Dzieci i Młodzieży

Znajduje się na pierwszym piętrze gmachu Biblioteki Głównej.

e-mail: bibl.dzieci@grudziadz.pl

Godziny otwarcia od 04.09.2023:
poniedziałek, wtorek, środa, piątek 9:00-19:00
czwartek, sobota 9:00-14:00

Kierownik: Danuta Jóźwiak-Rezmer

Zbiory: 10.879 książek oraz 158 zbiorów specjalnych (stan w dn. 31.12.2023 r.)

• Literatura piękna i popularnonaukowa dla dzieci i młodzieży,
  • Lektury dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Prasa: Świerszczyk

Oferta kulturalno-edukacyjna: zajęcia i konkursy plastyczne, literackie, gry i zabawy z książką, lekcje biblioteczne, przyjmowanie wycieczek, zajęcia edukacyjne i multimedialne, Klub Przyjaciół Franklina (cykliczne spotkania)

OFERTA EDUKACYJNA – WYKAZ ZAJĘĆ

2 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Możliwość skorzystania z drukarki. Zasady korzystania z komputerów i Internetu określa osobny regulamin.

Od października 2007 do września 2008 r. działał w dziale Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży.

W 2021 dział został poddany modernizacji w ramach zadania ogólnomiejskiego GBO 1/2021 „Biblioteka przyjazna dzieciom – aranżacja wnętrz Działu dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej”. Wymieniono stare, nieestetyczne meble na funkcjonalne regały stacjonarne i mobilne oraz meble ułatwiające zagospodarowanie przestrzeni np. składane stoły na kółkach, krzesła. Stworzono kolorowy kącik malucha, w którym najmłodsi użytkownicy mogą wejść w świat dziecięcej literatury poprzez zabawę. W ramach zadania zakupiono także: „Magiczny dywan” (podłoga interaktywna, mata, rzutnik, pakiety gier i zabaw) oraz cztery zestawy „Lego WeDo 2.0” do zajęć z robotyki. Drzwi wewnętrzne poddano renowacji.

REGULAMIN ODDZIAŁU DZIECIĘCEGO18.12.20200.4 MB / pdfPobierz
REGULAMIN KORZYSTANIA Z KOMPUTERÓW I INTERNETU18.12.20200.1 MB / pdfPobierz