Aktualności

Akcja Żonkile 2021

19 kwietnia przypada 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. Grudziądzka biblioteka przyłącza się do niej po raz drugi.

W tym dniu czytelnicy odwiedzający wypożyczalnie otrzymają papierowe symbole akcji, którymi są żonkile. Na Facebooku naszej biblioteki będziemy publikować posty przygotowane z tej okazji m.in.: film, słuchowisko, prezentacja postaci Lisamarii Meirowsky urodzonej w Grudziądzu, rozmowa M. Grynberga z K. Budnicką „Stawiam pomnik tym, którzy zginęli”.

Zachęcamy grudziądzan do wirtualnego przyłączenia się do akcji. Można to zrobić na kilka sposobów:

  1. Pobierz szablon żonkila (dostępny poniżej), wydrukuj go i złóż według instrukcji wideo. Zrób zdjęcie z żonkilem i opublikuj je w swoich mediach społecznościowych. Koniecznie oznacz je hashtagami: #ŁączyNasPamięć oraz #AkcjaŻonkile.
  2. Dodaj nakładkę na swoje zdjęcie profilowe na Facebooku: bit.ly/akcjaZonkile_nakladka
  3. Podziel się w sieci specjalną rocznicową grafiką, która pojawi się 19 kwietnia na profilach Muzeum POLIN w mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter. Pamiętaj o hasztagach: #ŁączyNasPamięć i #AkcjaŻonkile.
  4. Wydrukuj specjalną rocznicową grafikę (do pobrania poniżej) i powieś ją w widocznym miejscu, na przykład w oknie.

Szczegółowy program obchodów online znajdziecie na stronie Muzeum POLIN: https://polin.pl/pl/akcja-zonkile-2021-program-obchodow

Pliki do pobrania


Szablon_żonkil14.04.20210.8 MB / pdfPobierz
Grafika_żonkil14.04.20211.1 MB / pdfPobierz