Aktualności

Czytaj za darmo

Mieszkańcy Grudziądza mieli możliwość wzięcia udziału w akcji czytelniczej Czytaj PL! Świetne książki do czytania i do słuchania – w pełni za darmo, do końca listopada. Należało pobrać aplikację Woblink, zeskanować kod QR na stronie czytajpl.pl i czytać!

Czytaj PL to najlepsza literatura piękna, kryminały, reportaż, książka historyczna, powieść młodzieżowa i poradnik. To tytuły cenionych autorów, wśród których nie zabrakło laureatów najbardziej prestiżowych nagród.
12 książek dostępnych jest za darmo w formie e-booków, a dodatkowo 10 z nich – w wersji audiobooków. W tym roku możemy przeczytać m.in.: „Zimowlę” Dominiki Słowik, wyróżnionej tegorocznym Paszportem Polityki; zbiór reportaży „Nie ma” Mariusza Szczygła, za którą autor dostał w 2019 roku Nagrodę Nike. Na fanów kryminałów i thrillerów czeka „Czarne morze” Karoliny Macios, Arctowskiego „Zadra” Roberta Małeckiego, „Topiel” Jakuba Ćwieka oraz Remigiusz Mróz i jego „Głosy z zaświatów”. Wśród autorów znajdziecie także pozycje Wojtka Drewniaka, Pauliny Hendel, Mikołaja Łozińskiego, Andri Snær Magnason, Jakuba Małeckiego i Stefanie Stahl. Jest w czym wybierać!

Artykuł z instrukcją dostępny pod linkiem:
https://czytajpl.pl/2020/11/04/jak-dolaczyc-do-akcji-czytaj-pl-2020/?fbclid=IwAR2pJMwoHp2p1pv5UD_SSa7a5IRZIuGxcI9QskV-F4GKKbOIuxDYuO7_Kb8

W 2020 roku do IV edycji CZYTAJ PL oficjalnie dołączyło blisko 30 miast, w tym Grudziądz, które lokalnie promują bezpłatny dostęp do 12 książkowych bestsellerów. W ubiegłym roku książki biorące udział w akcji przeczytało aż 50 000 osób. Czytaj PL dociera także do poza granice naszego kraju. I jest obecna w innych Miastach Literatury UNESCO, m.in. w Mediolanie, Manchesterze i Quebecu, a także wielu innych miastach na całym świecie, w tym w Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.

Organizatorem akcji Czytaj PL jest miasto Kraków, KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa, Woblink oraz Instytut Książki. Grudziądz jest partnerem akcji.

Wydawcy udostępniający książki i audiobooki: Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo SQN, Dowody na Istnienie, Wielka Litera, Czwarta Strona, Filia, Wydawnictwo Otwarte, We Need YA, Wydawnictwo Literackie, Karakter, Wydawnictwo Marginesy.