Głosowanie w ramach GBO 2020

29.09.2019

Od 16 do 29 września 2019 grudziądzanie mogli głosować na zadania zgłoszone w ramach przyszłorocznego Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbywało się przez Internet na stronie gbo.grudziadz.pl oraz w 3 punktach stacjonarnych na terenie miasta.
W ramach edycji GBO 2020 wśród pozytywnie zaopiniowanych projektów znalazły się trzy obejmujące działaniami naszą Bibliotekę. Pierwszy, ogólnomiejski (zadanie 2/2020), przewiduje przearanżowanie Wypożyczalni Głównej w nowocześnie i funkcjonalnie urządzoną przestrzeń. Kolejne dwa projekty, tzw. miękkie, zakładają działania aktywizujące naszych mieszkańców. Środki jednego z zadań (3/2020) przeznaczone będą na warsztaty artystyczne, spotkania autorskie, dofinansowanie festynu rodzinnego oraz na przedstawienia teatralne i animacje dla dzieci. Drugi projekt (67/2020) obejmuje zorganizowanie koncertu w ogrodzie Biblioteki Miejskiej.
Wnioskodawcami projektów są Piotr Rohde (aranżacja Wypożyczalni Głównej oraz warsztaty i spotkania w filiach) i Zilia Tomaszewska (koncert).