Głosowanie w ramach GBO

04.09.2023

Od 4 do 22 września 2023 do godz. 15.00 można głosować na zadania Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego 2024.
Głos na wybrane zadania można oddać wyłącznie w formie elektronicznej na stronie: https://grudziadz.obywatelski.org/.

Zachęcamy grudziądzan do głosowania na projekty dotyczące bibliotek:
– ogólnomiejskie nr 28/2024,
– miękkie nr 59/2024,
– okręgowe nr 19/2024, 30/2024, 33/2024, 38/2024, 88/2024, 108/2024.

Zadanie ogólnomiejskie nr 28/2024
Czytajmy! – zakup kodów Legimi i książek polecanych przez Czytelników, wnioskodawca: Aneta Graczyk-Grablis
Zadanie obejmuje zakup kodów Legimi dla użytkowników Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu oraz nowości wydawniczych do Wypożyczalni Głównej, które zostaną zakupione zgodnie z propozycjami złożonymi przez Czytelników.

Zadanie miękkie nr 59/2024
Cztery pory kultury, wnioskodawca: Barbara Labocha-Zielińska
Projekt „Cztery pory kultury” zakłada organizację wydarzeń w obrębie czterech bloków tematycznych: literatura, teatr, sztuka i film dla odbiorców w różnym wieku. Pierwszy blok obejmuje organizację spotkań autorskich. Druga grupa zadań to spektakle teatralne. Trzeci blok to przeprowadzenie zajęć tanecznych i warsztatów artystycznych, a ostatni zakłada zorganizowanie dwóch seansów filmowych w ogrodzie Biblioteki Głównej. Wszystkie zadania w ramach projektu zostaną przeprowadzone w placówkach Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu.

Zadanie okręgowe nr 19/2024
RozCZYTAJmy się na Rządzu, wnioskodawca: Daria Talpa-Umerska
Celem projektu jest zakup nowości wydawniczych dla Filii nr 8 na os. Rządz. Wzbogacony księgozbiór będzie dedykowany dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, co przyczyni się do promowania czytelnictwa, a jednocześnie do zwiększania liczby jej użytkowników. Pozyskane środki na zakup nowości wydawniczych spełnią oczekiwania czytelników biblioteki pod względem tytułów znajdujących się w czołówce list bestsellerów.

Zadanie okręgowe nr 30/2024
Zakup książek oraz gier planszowych dla użytkowników Filii nr 14 Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu, wnioskodawca: Halina Kołodziejska
W ramach projektu przewiduje się zakup książek (nowości wydawnicze dla dorosłych i dzieci) oraz gier planszowych dla Filii nr 14 Biblioteki Miejskiej. Celem projektu jest systematyczne powiększanie księgozbioru oraz oferty czytelniczej i edukacyjnej Filii. Wzbogacenie zbiorów o nowe pozycje książkowe oraz gry planszowe może przełożyć się na wzrost liczby wypożyczonych woluminów, a co za tym idzie wzrost liczby nowych użytkowników biblioteki. Czytelnicy będą mogli skorzystać z szerokiego wachlarzu usług bibliotecznych. Ponadto zakupione w ramach tego zadania gry planszowe będą udostępniane mieszkańcom do gry na miejscu lub wypożyczane przez nich do domu. Będą także wykorzystywane w rożnego rodzaju zajęciach organizowanych przez Filię biblioteczną.

Zadanie okręgowe nr 33/2024
Biblioteka zawsze blisko czytelnika, wnioskodawca: Emilia Śliwińska
W ramach zadania zostaną zakupione nowości wydawnicze serii MANGA, KOMIKS, SENSACJA, BELETRYSTYKA, KRYMINAŁ, PRZYRODNICZE, BIOGRAFICZNE, które umożliwią podtrzymanie aktywności czytelniczej oraz zachęcą nowych mieszkańców do korzystania z usług bibliotecznych w ich obszarze oraz zachęcą młodzież i osoby dorosłe do sięgnięcia po książkę.

Zadanie okręgowe nr 38/2024
Zakup książek z dużą czcionką oraz nowości wydawniczych do Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu, wnioskodawca: Jadwiga Biedzińska
Projekt zakłada zakup książek z dużą czcionką oraz nowości czytelniczych dla Filii nr 3.

Zadanie okręgowe nr 88/2024
Nowe książki dla miłośników literatury, wnioskodawca: Magdalena Solińska
W ramach zadania chcemy zakupić do biblioteki nowości książkowe, zarówno dla polskich, jak i ukraińskich czytelników. Biblioteka posiada już literaturę w języku ukraińskim, jednak jest jej zbyt mało dla młodzieży i dorosłych. Przedsięwzięcie ma wzbogacić ofertę dla wszystkich czytelników biblioteki.

Zadanie okręgowe nr 108/2024
„Przyjazna Biblioteka”, Aleksandra Szymczyk
Zadanie projektu zakłada wymianę starych (od 24 lat) mebli bibliotecznych na nowe. Zaplanowano zakup funkcjonalnych, estetycznych, przyjaznych regałów stacjonarnych i regałów mobilnych oraz meble ułatwiające zagospodarowanie przestrzeni, do tej pory nie wykorzystanej w bibliotece (pod oknami: siedziska, szafki, skrzynki mobilne, kontenery mobilne, kolorowy i przyjazny kącik dla dzieci). Ponadto biblioteka zostanie wyposażona w nową ladę biblioteczną (przystosowaną do cyfrowej obsługi czytelników), a także w nową, bardziej funkcjonalną zabudowę pod stanowiska komputerowe dla czytelników. Zostaną także zakupione inne akcesoria ułatwiające pracę z czytelnikami Dalej projekt zakłada montaż oznakowania poziomego dla osób niepełnosprawnych od wejścia do biblioteki do Ośrodka Czytelnictwa Niepełnosprawnych kolor żółty.

Głosować można na dwa zadania ogólnomiejskie, dwa miękkie oraz dwa okręgowe właściwe dla swojego miejsca zamieszkania.

Aby prawidłowo oddać głos należy podać: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, nr telefonu komórkowego, a także potwierdzić zawarte oświadczenia. Na wskazany numer telefonu komórkowego głosujący otrzyma SMS-em kod weryfikacyjny, który należy wpisać podczas potwierdzania oddania głosu (żadne opłaty nie zostaną naliczone). Jeden numer telefonu można wykorzystać do zweryfikowania maksymalnie pięciu głosów.

Liczymy na głosy naszych Czytelników i Sympatyków.