Głosowanie w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego

25.03.2019

Od 25 marca do 6 kwietnia zachęcaliśmy grudziądzan do głosowania na zadanie ogólnomiejskie nr 2/2019 „Biblioteka dla każdego”. Głosowanie odbywało się przez Internet na stronie gbo.grudziadz.pl oraz w punktach stacjonarnych zlokalizowanych na terenie miasta.
Projekt składa się z 3 grup zadań. Pierwsza obejmuje organizację różnego rodzaju imprez, np. spotkań autorskich, koncertów czy przedstawień teatralnych. Druga grupa zadań to zakup nowości wydawniczych dla poszczególnych placówek. Trzecia grupa to zakup sprzętu potrzebnego do działalności kulturalno-edukacyjnej, np. multimedialnego, drukarek oraz zakup krzeseł, stojaka do krzeseł i wózka bibliotecznego w Filii nr 4. Środki z GBO planuje się rozdzielić następująco:
Grupa 1:
– spotkania autorskie w Dziale dla Dzieci Biblioteki Miejskiej i Filii nr 11
– przedstawienia teatralne w Filii nr 3, 8 i 13
– koncert w Filii nr 13
Grupa 2:
– zakup książek dla Filii nr 1, 7, 8 oraz książek medycznych dla Filii nr 11
Grupa 3:
– rzutnik i drukarka ze skanerem dla Filii nr 3
– drukarka ze skanerem dla Filii nr 8
– sprzęt multimedialny (ekran + rzutnik) dla Filii nr 14
– gry planszowe dla Filii nr 14
– krzesła, stojak do krzeseł i wózek biblioteczny dla Filii nr 4.
Działania w ramach grupy 1 uatrakcyjnią ofertę kulturalno-edukacyjną grudziądzkich bibliotek, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych czytelników. Zorganizowanie spotkań autorskich i spektakli teatralnych ma za zadanie ukazanie biblioteki jako szeroko pojętej instytucji kultury, w której można nie tylko wypożyczyć książkę, ale także spotkać ciekawych ludzi czy wziąć udział w przedstawieniu. Celem drugiej grupy zadań jest wzbogacenie księgozbioru placówek bibliotecznych w większą liczbę nowości wydawniczych. W efekcie wzrośnie liczba wypożyczanych książek oraz liczba czytelników. Zakup sprzętu pozwoli na uatrakcyjnienie zajęć kulturalno-edukacyjnych oraz da możliwość wprowadzenia nowych usług, np. skanowanie materiałów bibliotecznych. Gry planszowe dla dzieci i dorosłych dla Filii nr 14 urozmaicą jej ofertę, co pozwoli na przyciągnięcie nowych użytkowników.
Wnioskodawca: Piotr Rohde