Aktualności

Książkomat

12.12.2023

Przed Biblioteką Główną zamontowano książkomat, czyli samoobsługowe i intuicyjne urządzenie działające podobnie jak popularny paczkomat. Dzięki temu czytelnicy mają możliwość odbioru i zwrotu książek przez całą dobę.

Użytkownik składa zamówienie poprzez katalog online szukamksiążki.pl, zamieszczony na stronie internetowej naszej Biblioteki. Po dostarczeniu zamówionej pozycji do książkomatu czytelnik otrzyma powiadomienie e-mail z informacją, do kiedy należy ją odebrać. Czytelnik identyfikuje się w książkomacie, skanując kartę biblioteczną lub wpisując jej numer za pomocą klawiatury dotykowej. Urządzenie automatycznie otwiera schowek z zamówionym tytułem.

Za pomocą urządzenia można też zwrócić przeczytane pozycje. Do otwarcia skrytki potrzebna jest karta biblioteczna (lub jej numer, który należy wpisać w odpowiednim miejscu). Zwrot materiałów bibliotecznych będzie widoczny na koncie czytelnika dopiero po wyjęciu zawartości skrytki i weryfikacji przez bibliotekarza.

Książkomat został zakupiony w ramach realizacji projektu „Modernizacja gmachu głównego Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu wraz z wyposażeniem i renowacją ogrodu”, który jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2021–2025” oraz środków Gminy-Miasto Grudziądz.

Zasady korzystania z książkomatu

Dofinansowano ze środków gminy-miasto Grudziądz

Logo miasta Grudziądza

Organizator

Logo Biblioteki Miejskiej im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu