Lwów - Plan starego miasta dla niewidomych i słabowidzących

28.08.2019

W Filii nr 13 i Ośrodku Czytelnictwa Niepełnosprawnych można skorzystać z „Lwów – Plan starego miasta dla niewidomych i słabowidzących”. Zapraszamy!

Biblioteka otrzymała kolejny Atlas z Fundacji Polskich Niewidomych i Słabowidzących „Trakt”. „Lwów – Plan starego miasta dla niewidomych i słabowidzących” zawiera plansze w formacie A3, książka wydana jest w powiększonym czarnodruku w formacie A4, a link do jej wersji elektronicznej dostępny jest na stronie Fundacji. Publikacja zawiera też broszurę w brajlu z objaśnieniami skrótów brajlowskich i innymi użytecznymi wskazówkami.

„Lwów – Plan starego miasta dla niewidomych i słabowidzących” z pewnością będzie dużą pomocą dydaktyczną w nauczaniu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością wzroku, jak również dla każdego dorosłego, chcącego „zobaczyć”, to, czego do tej pory nie mógł jeszcze zobaczyć zmysłem wzroku.

Wcześniej biblioteka otrzymała z Fundacji Polskich Niewidomych i Słabowidzących „Trakt” następujące pozycje:
– Atlas historyczny Polski,
– Atlas świata T.1 i T.2,
– Atlas Polskich Powstań Narodowych,
– Warszawa – mapa ogólna – plan miasta,
– Bliżej Skarbów Kultury – mapa,
– Unia Europejska – mapa.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.