Mała książka – wielki człowiek 2023/2024

03.11.2023

Biblioteka Miejska bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała książka – wielki człowiek”. W tegorocznej edycji mogą brać udział dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2017-2020).

Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które odwiedzi jedną z naszych placówek, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą, składającą się z: książki „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka, Karty Małego Czytelnika oraz broszury informacyjnej dla rodziców.

Po każdej wizycie w bibliotece, zakończonej wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?
• Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
• Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
• Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, dokonywania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: wielki-czlowiek.pl/