Prasa i książki w "Zakątku Kulerskiego"

28.05.2015

28 maja podczas pikniku bibliotecznego w Ogrodzie Biblioteki Miejskiej odbyło się otwarcie „Zakątka Kulerskiego”, miejsca upamiętniającego patrona naszej biblioteki. W „Zakątku” ustawiono gablotę informującą o życiu i działalności Wiktora Kulerskiego, ławeczki oraz regał z książkami. Czytelnicy mieli możliwość wypożyczenia prasy z Czytelni Czasopism. Jednorazowo można było wypożyczyć dwa tytuły: jeden lokalny oraz inny wybrany. W okresie letnim do tego zacisznego miejsca mógł przyjść każdy, by przysiąść, odpocząć, poczytać.
„Zakątek Kulerskiego” powstał w ramach projektu „Wiktor Kulerski in memoriam” w 150. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci Wiktora Kulerskiego. Projekt został dofinansowany ze środków Fundacji BZ WBK oraz Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Prezydent Grudziądza Robert Malinowski.