Promocja książki oraz wystawa malarstwa

22.02.2019

22 lutego w Filii nr 8 na Rządzu odbyła się promocja książki Wiesława Hawełko-Wizo „Grudziądz, jakim go widzę” oraz wystawa malarstwa Michała Hawełko. Ekspozycję można było oglądać do 14 marca.

Wiesław Hawełko-Wizo – współtwórca Grudziądzkiej Spółki Literacko-Plastycznej „Trynka”, założyciel Stowarzyszenia Grudziądzka Grupa Literacko-Kulturalna „ŚWIT”, organizator wielu spotkań literacko-artystycznych. Od 2012 r. prowadzi stronę „Wizo-czyta”. Jest autorem tomików poezji: „Fiksum dyrdum czyli w podskokach po gminie”, „Słowa myślą kreślone”, „To było wczoraj”, „Po przedwieczny czas”, „Cela”. Jego wiersze ukazały się również w almanachach m.in.: „Almanach Członków Grudziądzkiej Grupy Literacko-Kulturalnej ŚWIT”, „Myśli malowane podczerwienią”, „Fraszki i słowne igraszki”.

Michał Hawełko – przygodę z malarstwem rozpoczął w 1998 roku. Maluje głównie martwą naturę i pejzaże techniką olejną oraz pastelami. Swoje prace prezentował na wielu przeglądach twórczości artystycznej m.in.: Triennale Jednego Dzieła, Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych w Grudziądzu, Międzynarodowym Biennale Sztuk Plastycznych Osób Niepełnosprawnych w Krakowie, a także na wystawach indywidualnych.