Aktualności

Promocja książki Zdzisława Brałkowskiego

08.01.2024

W czwartek 18 stycznia 2024 roku o godz. 18:00 zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Legionów 28 na promocję książki Zdzisława Brałkowskiego „Dojrzałe lata”. Jest to szósta książka ze wspomnieniowego cyklu „Zza zasłony czasu”, wydana dzięki uzyskaniu przez autora stypendium Prezydenta Miasta Grudziądza. Zawiera zbiór opowiadań obejmujący okres lat 80. i początku 90. XX wieku, w których zwykłe życie przeplata się ze zdarzeniami w pracy.

Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książek z cyklu.

Zdzisław Brałkowski – przepracował kilkadziesiąt lat w różnych zawodach i na różnych stanowiskach; najpierw w fabryce, potem z młodzieżą. Wspomnienia są kanwą jego książek. Zadebiutował w 2015 roku powieścią „Syberia, inny świat”. Kolejne, z cyklu „Zza zasłony czasu”, to: „Młodości szczęśliwa” (2016), „Wileńszczyzna w miniony czas” (2018), „Czas dorosłości” (2019), „Cywil w służbie narodu” (2022). „Dojrzałe lata” jest następną pozycją w cyklu. Autor pracuje już nad nową pozycją „W niebieskim mundurku i bez niego”.

Oprócz wspomnień autor zajmuje się również poezją w lżejszej formie – limeryki, fraszki, satyra, teksty piosenek. Część z tych utworów ukazała się w autorskim tomiku „Fraszki, limeryki i inne żarciki” w 2016 roku oraz w kilku almanachach i antologiach. Planuje wydać kolejny tomik fraszek.