Promocja tomiku Tadeusza Palczewskiego

08.11.2023

Filia nr 13 z wielką przyjemnością zaprasza na promocję tomiku Tadeusza Palczewskiego „Fraszki”. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada 2023 roku (wtorek) o godzinie 17:00 w bibliotece przy ulicy Mikołaja z Ryńska 1/7. Podczas spotkania z grudziądzkim artystą, który jest miłośnikiem wielu dziedzin sztuki, będzie można odkryć tajniki powstawania jego twórczości oraz zakupić tomik z autografem poety.

Tadeusz Palczewski (ur. w 1946 r. w Poznaniu), od 1953 r. grudziądzanin; z zawodu muzyk, dorastał w rodzinie aktorskiej, miłośnik wielu dziedzin sztuki; w pierwszej dekadzie życia zawodowego (1964-1974) dał się poznać jako działacz kulturalny na wielu płaszczyznach; od 1974 r. do 1992 r. działał w zawodzie muzyka; od wielu lat jest na muzycznej emeryturze, ale dusza artysty nie pozwoliła mu na bezczynność, toteż zaczął tworzyć utwory literackie,  preferowanym przez niego gatunkiem są fraszki.