Spektakle teatralne dla małych pacjentów

26.07.2018

Na zaproszenie Filii nr 11 Biblioteki Miejskiej w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym gościli aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Zaprezentowali 2 spektakle teatralne dla pacjentów przebywających na Oddziale Dziecięcym oraz Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Pierwsze przedstawienie dla młodszych odbiorców „Opowieści z teczki profesora Książeczki” miało na celu promocję czytelnictwa, zaś kolejne „Na końcu świata… Przygody Misia i Kacpra pirata” opowiadało o przyjaźni i tolerancji.
Spektakle zorganizowano w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego (zadanie ogólnomiejskie nr 2/2018 „Podniesienie jakości usług w filiach bibliotecznych na terenie Grudziądza”, wnioskodawca: Piotr Rohde).