Aktualności

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą

1 października w Klubie Akcent przy ul. Wybickiego 38 odbyło się spotkanie z Katarzyną Bondą, jedną z najpopularniejszych autorek powieści kryminalnych w Polsce. Rozmowę poprowadziła Beata Kastner. Autorka barwnie opowiadała o tym, jak wygląda proces zbierania materiałów potrzebnych do tworzenia kolejnych historii zawartych w jej książkach, odpowiadała na pytania i rozdawała autografy. Relacja online ze spotkania dostępna na naszym profilu na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/BibliotekaMiejskaGrudziadz

Katarzyna Bonda – z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Urodzona w 1977 w Białymstoku. Obecnie mieszka w Warszawie.
Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: „Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, dokumentów kryminalnych „Polskie morderczynie” i „Zbrodnia niedoskonała” oraz podręcznika „Maszyna do pisania”. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”, „Czerwony Pająk”. „Pochłaniacz” otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a „Okularnik” – nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 15 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Penguin Random House.

Jest to drugie spotkanie w ramach projektu „Spotkanie na żądanie – odsłona druga” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Dofinansowano ze środków gminy-miasto Grudziądz

Organizator

Partnerzy medialni