"Spotkanie na żądanie - odsłona druga"

25.05.2020

Po raz kolejny zdobyliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego! Dotacja w wysokości 21 000 zł została przeznaczona na realizację projektu „Spotkanie na żądanie – odsłona druga”. Głównym celem zadania było zorganizowanie 5 spotkań autorskich – 2 dla dzieci i młodzieży oraz 3 dla dorosłych – zgodnie z oczekiwaniami czytelników.

Od 25 maja do 7 czerwca zbieraliśmy od czytelników głosy, mające na celu wytypowanie ulubionego polskiego autora.
Autora można było wytypować na 3 sposoby:
1) wypełnić ankietę online
link dla dzieci i młodzieży: https://tiny.pl/772k1
link dla dorosłych: https://tiny.pl/772k9
2) wypełnić ankietę papierową w wybranej bibliotece
3) wysłać SMS z imieniem i nazwiskiem autora pod nr tel. 787 531 040.

Dzieci i młodzież mogły wyrazić swoje preferencje podczas prezentacji on-line przeprowadzonych przez pracowników Działu dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej.

Spośród zebranych nazwisk sporządziliśmy ranking najpopularniejszych autorów. W pierwszej kolejności zapraszaliśmy tych, którzy zdobyli największą liczbę głosów w danej kategorii. W momencie, gdy nie udało nam się zorganizować spotkania ze zwycięzcą danego gatunku literackiego – z przyczyn od nas niezależnych – zapraszaliśmy kolejną osobę z listy. Przy tworzeniu rankingu nie braliśmy pod uwagę autorów, z którymi zorganizowaliśmy spotkania w ramach ubiegłorocznego projektu „Spotkanie na żądanie”. Spotkania realizowano w okresie od lipca do listopada 2020 roku.

W ramach zadania zorganizowano 2 konkursy:
– konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia: przedstawienie ulubionego bohatera z książki polskiego autora,
– konkurs fotograficzny na Facebook’u „Portret z książką” (dla wszystkich zainteresowanych powyżej 16 roku życia).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Dofinansowano ze środków gminy-miasto Grudziądz

Partnerzy medialni