Aktualności

"Spotkanie na żądanie - odsłona trzecia"

Po raz kolejny zdobyliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu! Dotacja w wysokości 33.000 zł zostanie przeznaczona na realizację trzeciej edycji projektu „Spotkanie na żądanie”.

Głównym celem zadania jest zorganizowanie 5 spotkań autorskich – 2 dla dzieci i młodzieży oraz 3 dla dorosłych – zgodnie z oczekiwaniami czytelników. Zainteresowania odbiorców poznamy na podstawie badań przeprowadzonych w postaci ankiet (w formie online i papierowej) oraz głosowania SMS-owego. Na Facebook’u opublikujemy 8 postów prezentujących popularnych autorów literatury dziecięco-młodzieżowej, na których później będzie można oddać swój głos.

Ulubionego polskiego autora można wytypować na 3 sposoby:
1) wypełnić ankietę online
📌link dla dzieci i młodzieży: https://tiny.pl/rzfvn
📌link dla dorosłych: https://tiny.pl/rzfvf
2) wypełnić ankietę papierową w wybranej bibliotece
3) wysłać SMS z imieniem i nazwiskiem autora pod nr tel. 787-531-040.

Na głosy czytelników czekamy od 31 maja do 17 czerwca 2021 roku.

Po zebraniu informacji uzyskanych w trakcie badań czytelniczych przygotujemy ranking najpopularniejszych autorów. W pierwszej kolejności zaprosimy tych, którzy zdobyli największą liczbę głosów w danej kategorii. W momencie, gdy nie uda nam się zorganizować spotkania ze zwycięzcą danego gatunku literackiego – z przyczyn od nas niezależnych – zaprosimy kolejną osobę z listy. Przy tworzeniu rankingu pod uwagę nie będą brani autorzy, z którymi zorganizowaliśmy spotkania w 2019 i 2020 roku.

W ramach zadania zorganizujemy grę miejską „Na tropie książki”. Zabawa będzie polegała na odszukaniu ukrytych w przestrzeni miejskiej książek, wśród których znajdą się publikacje zarówno autorów znanych i lubianych, jak i przedstawicieli mniej popularnych gatunków. Wskazówki do lokalizacji, w których zostaną ukryte, będą opublikowane na Facebook’u Biblioteki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Organizator