Aktualności

Spotkanie z Agnieszką Frączek

01.10.2021

We wtorek 12 października 2021 r. o godz. 16:00 w Bibliotece Miejskiej odbędzie się spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek.

Transmisja na żywo ze spotkania będzie dostępna na https://pl-pl.facebook.com/BibliotekaMiejskaGrudziadz.
Na spotkaniu obecny będzie Tłumacz Języka Migowego.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać w Dziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Miejskiej przy ul. Legionów 28.

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografką. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach („Kanapka i innych wierszy kapka”) i homofonach („Jedna literka, a zmiana wielka”) czy przysłowiach („Gdzie przy słowie jest przysłowie”). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi („Byk jak byk”, „Złap byka za rogi”). Stworzyła także serię książek logopedycznych. Jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, a w 2019 roku otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Spotkanie jest piątym spotkaniem organizowanym w ramach projektu „Spotkanie na żądanie – odsłona trzecia” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Gminy-Miasto Grudziądz.

Zdjęcie: Archiwum Wydawnictwa Literatura.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Dofinansowano ze środków gminy-miasto Grudziądz

Organizator

Partnerzy medialni