Aktualności

Spotkanie z Katarzyną Puzyńską

02.04.2024

W piątek 19 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00 zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Legionów 28 na spotkanie z autorką kryminałów Katarzyną Puzyńską.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki.

 BRAK WEJŚCIÓWEK‼️‼️
Wszystkie wejściówki na spotkanie zostały wydane.

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega (jak sama mówi: od biegania jest pozytywnie uzależniona) i zajmuje się swoim czworonożnym stadem – psami i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest weganką i stanowi to bardzo ważną część jej ideologii życiowej. Jest autorką kryminałów, fantasy, horroru oraz książek non-fiction. Była również jurorką w konkursie Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, przeznaczonym dla debiutujących twórców literatury kryminalnej.
Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki „Policjanci. Ulica” i „Policjanci. Bez munduru” otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii „Policja w literaturze”. Puzyńska występowała również w programie telewizyjnym „Opowiem Ci o Zbrodni” w charakterze prowadzącej (dwa sezony).
Strona autorki: https://www.katarzynapuzynska.pl/

Warto podkreślić, że spotkanie odbędzie się w sali wyposażonej w pętlę indukcyjną zainstalowaną z myślą o osobach niedosłyszących, korzystających z aparatu słuchowego lub implantu ślimakowego. Do sali można dotrzeć windą, znajdującą się z tyłu budynku.

Fot. Agata Mądrachowska